Zažij i ty den v RIQ, já už ho mám za sebou. - Budiq

Zažij i ty den v RIQ, já už ho mám za sebou.

Posezení u kafe a zážitek z práce snůOd doby, kdy byla poprvé spuštěna, si u nás den v kůži realitního makléře vyzkoušelo dvacet lidí a většina v ní i rovnou zůstala. Napadlo nás, že byste rádi slyšeli, co je k tomu vedlo a tak jsme vyzpovídali našeho kolegu Ondřeje Němce. Ondru jste mohli zaznamenat ve videu nazvaném “Den v RIQ”. Stal se jedním z prvních nováčků, kteří si práci u nás vyzkoušeli v přímém přenosu.

Ondro, z jakého důvodu ses rozhodnul začít kariéru v oblasti realit?

Rád zkouším nové věci. Po schůzce s oblastním manažerem jsem se rozhodnul do toho jít po hlavě. Vždy jsem chtěl dělat práci, která se zároveň stane mojí zálibou. Po několika týdnech můžu říct, že jsem se v ní našel.

Proč sis vybral zrovna Reality IQ?

Vidím před sebou neustálou možnost k růstu v kariéře. Vedoucí pozice ve firmě jsou stále volné a věřím v to, že si jednou otevřu vlastní pobočku.

Jak se ti pracuje s kolegy na pobočce?

Kolegové na pobočce jsou příjemní a můžu s nimi o všem pohovořit. Když si nevím rady a nemám po ruce staršího makléře, s radostí mi poradí. Dobrý kolektiv je důležitý.


Jaká byla vůbec Tvoje očekávání od nové profese?

O práci realitního makléře jsem nevěděl takřka vůbec nic. Nanejvýš tak co znamená družstevní a osobní vlastnictví. Dnes už ovládám základy a uvědomuji si, že se toho mám ještě dost co učit.

Činnost realitního makléře je různorodá a mimo terén zahrnuje i nezbytnou administrativu v kanceláři. Pověz nám, co obnáší tvá práce?

Především komunikaci s lidmi, telefonáty schůzky, prohlídky, dále samozřejmě práci na počítači. Zahrnuje i různá zajímavá školení, která mi pomáhají si rozšiřovat nové obzory a neustále se zlepšovat.

Říká se, že začátky nových makléřů patří mezi ty nejtěžší. Setkáváš se stejným problémem?

Začátky jsou těžké všude. Mně obrovsky pomáhá můj mentor alias starší makléř. Naučil mě spoustu věcí, které už nyní dokážu sám. Především mi pomohl zbavit se strachu z odmítnutí, ať už po telefonu nebo na osobní schůzce s klientem.

Jaké výhody či nevýhody Ti práce makléře přináší?

Hlavní výhody? Výše odměny a kariérní postup. Možnost práce z domu a více času sám na sebe. Moc příjemná změna oproti klasickému zaměstnání. Snad jedinou občasnou nevýhodou je, že klienti někdy chtějí prohlídky přes víkend. Ne všichni mohou během týdne.

Jaké máš plány do budoucna?

V prvé řadě chci otevřít malou kancelář a následně svou pobočku. A pak jít v kariéře ještě výše. To ale předbíhám moc dopředu, čeká mě dlouhá cesta.

Co bys poradil lidem, kteří váhají vyzkoušet si práci makléře?

Řídím se heslem “za zkoušku nic nedáš”. Jsou pouze dvě varianty: ano, líbí se mi to nebo ne, nelíbí. Spíš bych se ještě váhajících lidí zeptal: “Jak to, že tady ještě nejsi?”