Týdenní zprávy z IQ / 46

Týdenní zprávy z IQ / 46

 

Krásné předvánoční pondělí,

dnešní fejeton je poslední. Rozhodl jsem se udělat ho netradičně a ohlédnout se nikoliv pouze za událostmi minulého týdne, ale celého roku. Tak jak jsme ho s kolegou viděli v námi přinášených Týdenních zprávách.

Leden

První článek napsal kolega 29. ledna. Hlavní zprávou bylo ohlédnutí za IQ hrami:

“… po květnovém setkání na Kapličce, které proběhlo v duchu venkovního teambuildingu, jsme si s kolegy řekli, že chceme přijít zase s něčím novým. Když mohlo být týmové dovádění v květnu, tak proč ne v lednu…

…dlouho před konáním akce jsme měli obavy, zda vůbec bude sníh. Jaké by potom byly disciplíny? Dalo by se něco uspořádat uvnitř? Obec Svratka leží ve výšce 632 metrů nad mořem, což je asi jen o 80 metrů méně než známé horské středisko Špindlerův Mlýn.

O Vánocích předpověď nebyla moc optimistická, naštěstí na konci roku začalo sněžit a později i hodně mrznout a bylo jasné, že sníh bude. Dokonce ho napadlo až tolik, že den předem musel zaměstnanec hotelu asi tři hodiny frézovat hřiště na zahájení. Ani to nepomohlo, protože sněžilo celou noc před akcí, takže si to ráno pěkně zopakoval, aby nevyšel ze cviku. Na faktuře z hotelu to dělalo krásných čtrnáct stovek…“

Únor

V únoru jsem zaznamenal spoustu událostí: spuštění školení Direkt a Leadership, instalace IQTV na pobočky a byli jsme poprvé v televizi. Asi ta nejdůležitější informovala o založení společnosti Reality IQ finanční:

Gábina je špička v tom, co dělá. Běhá rychle na lyžích, pálí přesně do malých černých terčů a ještě u toho neskutečně dobře vypadá. Mohli bychom si z ní vzít příklad. V Reality IQ se také snažíme být rychlejší a předběhnout konkurenci. Proto jsme objevili mezeru v paragrafech zákona o dani z přidané hodnoty a založili novou společnost pod názvem Reality IQ finanční. K čemu je dobrá? Zprostředkování převodu družstevního podílu lze totiž označit za příjem osvobozený od DPH. Nová firma se bude zabývat jen tímto typem obchodů a vy díky tomu dostanete o 21 % vyšší výplatu za prodej družstevního bytu.

Březen

Regionální meetingy, odložení realitního zákona, RIQ opět ve zpravodajství ČT, Honza Sokolowski vydává první album, hnutí ANO představuje šéfa volební kampaně, ale hlavně Superba pro nejlepšího makléře střídá Škoda Kodiaq.

Superb je mrtev, ať žije Kodiaq

Vloni v lednu na 3. narozeninové párty na Seči jsme představovali auto pro nejlepšího makléře měsíce – Škodu Superb. Až na dvě výjimky jsme ho vždy předali do rukou vítěze měsíčního poháru, minulý týden naposledy Romanovi Kotkovi. Ty dvě výjimky tvořilo období, kdy nám ho kolega z modré strany naboural cestou na zářijový realitní kongres. 🙂

Superb je parádní vůz, který sám denně už více než rok užívám. Ale přeci jen tomu chyběl punc větší prestiže. Na první pohled zdálky se to auto až zase tolik neliší od Octavie, se kterou jezdí desítky našich výkonných makléřů. První v top desítce by si měl čas strávený v autě s označením Nejlepší makléř měsíce náležitě užít a vychutnat. Bude k tomu mít příležitost ve zbrusu nové Škodě Kodiaq, která po Superbu převzala štafetu a již začátkem dubna jej budeme moci předat tomu nejlepšímu za březen.

Duben

David Ševčík, Michal Řehoř a Petr Dolejš s Lenkou Tlustou poprvé stojí před kamerou a sdílí svoje realitní prvotiny na FB, republiku zavalily “bublinky” našeho nového designu, Pepa Škopek nabírá nemovitost proslavenou ve filmech Slunce, seno, kterou za půl roku rezervuje, a samozřejmě pozdrav z …Kuby

Cuba arrivals

Počasí stejně tak zlehka zabrnkalo na nervy třiceti sedmi účastníkům expedice Cuba 2017, protože díky sněhové nadílce byl přípojný let Praha – Paris Charles de Gaulle opožděn. Naši kolegové tak měli v Paříži na transfer pouhopouhou hodinku. Já osobně tyhle situace přímo nesnáším a po mojí zkušenosti, kdy jsem se v Londýně na letišti zapomněl v obchodě s hodinkami a následně s parfémy, a letadlo mi uletělo, jsem u gate radši o 30 min dříve, než o minutu později. To kolega Mašín je zcela opačného názoru a při hlášení “lastcall for Mr. Mašín” si v klidu objednává ristretto a croissant s mozzarellou a rajčátky. Věřím, že nějaká podobná situace na letišti v Paříži určitě nastala a Ondřej svým jednáním způsobil infarktové stavy třeba Božence Chmielové. Z té jsme si vystřelili třeba při návratu z Thajska. Na letišti jsme jí řekli, že bez ztraceného víza jí nepustí do letadla – tenkrát by se v ní krve nedořezal. Nicméně dle fotky Nikoly Groha na Facebooku jsme si mohli v Čechách všichni oddechnout, že posádka je v klidu na palubě přes Atlantik.

Květen

Stovky fotek našich nejúspěšnějších makléřů z dovolené na Kubě, mistrovství světa v ledním hokeji, nová spolupráce s advokátní kanceláří a…

Pozvánka na Seč

Setkání makléřů na Seči 23. května se už kvapem blíží. Už jste přihlášení? V minulém týdnu jsme zveřejnili neotřelou pozvánku, kterou kolegové natáčeli v lese a v dole Landek. Jak se Vám líbila? Zvládli byste lepší? Máme pro Vás výzvu. Natočte (na mobil, foťák či tablet) svoji vlastní pozvánku na seminář. S délkou max. do 30 vteřin. Nahrajte ji na Facebook do skupiny Realitní makléři RIQ a připište k ní hashtag #JeduNaSeč. Tři nejoriginálnější videa přímo na semináři vyhodnotíme a výhercům (těm, kdo příspěvek zveřejní) zpětně proplatíme částku za seminář za jednu noc. Ukažte nám svoji kreativitu, těším se na příspěvky!

Prázdniny

Letní soutěž o rekordní počet cen, představení skákacího bludiště, jmenování tří nových oblastních manažerů, školení vedoucích v Říčanech spojené se sportovním dnem a samozřejmě VLTAVA a vzestup a pád bezedného Franka alias Michala Smítky.

“V pátek dopoledne posádky odstartovaly první část plavby, vody bylo tak akorát, počasí příjemné. V poklidu vybaveni dvěma plovoucími bary jsme se nechali unášet do kempu Branná, kde se večer předvedl Jan Leština jako skvělý kytarista u táborového ohně. V sobotu naše ekipa vyplula do kempu Krumlov. Za zmínku stojí beachvolejbalový zápas, který jsme po cestě absolvovali, a večerní výlet Davida Ševčíka, jehož podrobnosti jsou nepublikovatelné, ale náš Frank junior si ho určitě moc užil. Neděle a posledních pár temp do kempu Zlatá Koruna. Tak za rok zase… ahóóóóój… a díky všem za účast, byli jste skvělí!

#Vltava2017 #”BezednyFrankNezklamal”

Září

Nové obchodní dovednosti, setkání makléřů s řadou známých hostů a hvězdným Ivo Tomanem, realitní cestovatelé a…

Natáčení videa

V pondělí probíhalo v Ostravě natáčení nového spotu. Chystanou podzimní kampaň na nábor nových kolegů do Vašich poboček odstartuje video ukazující část dne úspěšného obchodníka. Ona postava ve videu není ve skutečnosti naším makléřem, ale hercem místního divadla Aréna. I proto jsme ho vybavili bílou firemní košilí a oranžovým páskem, aby se do své role co nejlépe vžil.

Začátek provázela komplikace, vlak s režisérem a kameramanem nabral po cestě z Prahy přes 70 minut zpoždění. Ranní déšť a mraky na obloze tak aspoň měly čas zmizet za kopec a mohla odstartovat první část natáčení. Celou dobu jsem stál umělcům za zády a podobně jako detektiv Corrado Catani jsem pečlivě hlídal každé slovo a detail. V době vydání fejetonu probíhají poslední úpravy, na první verzi videa se můžete těšit již zítra po 14. hodině ve Velkém sále hotelu Jezerka v přednášce o realitním marketingu.

#Video #Promo #PracevIQ #BudIQ

Říjen

Sázka s Krušnohorci, Havířov se stává plnohodnotnou pobočkou, generace XYZ, volby do sněmovny, 2. odborná realitní konference.

Buď IQ a nastav si budiq

Mnozí z Vás si možná položili dotaz, proč jsme vytvořili web pro makléře na adrese www.budiq.cz. Pořádáme spoustu zajímavých akcí typu IQ hry, Setkání Makléřů, dovolené pro makléře apod. Chlubit se s nimi na našem primárním webu www.realityiq.cz nemusí být zas tak „cool“ před zraky klientů, kteří nám nesou rezervační zálohu ve výši 30 tisíc korun. Web IQ by měl sloužit hlavně klientům a „chlubítko“ se přesouvá na nový kanál. Prostě tyhle informace jsou více „in“ umístit na náš sekundární, čili makléřský web, budIQ. Je určen pro Vás, makléře, a ke zveřejňován novinek z firmy určených na oranžovou stranu. Když zrovna někomu z Vašich známých nebo kolegům od konkurence budete chtít ukázat, jak se u nás v RIQ žije, představuje „budík“ ideální nástroj pro pošťouchnutí k přestupu.

#BudIQ #PracevIQ #NovýWeb

Listopad

Školení managementu, posila supportu a marketingu, pozvánka na osmdesátky, stěhování centrály.

Realitní kongres

“Minulý týden jsem se bohužel zúčastnil Realitního kongresu 2017 pořádaného společností Conventia. Dle citace na webu pořadatelů se mělo jednat o akci, kde: “Profesionálové z oboru budou diskutovat o novinkách a aktualitách, tématech z oblastí legislativy, současné ekonomické situace a marketingu. Mezi zúčastněnými budou zástupci realitních kanceláří, developerských společností, investoři, banky a další firmy působící na realitním trhu…”

Kongresu se skutečně zúčastnila celá řada profesionálů napříč trhem. Kvalita poskytnutých informací mě však velmi zklamala. Jedinou světlou chvílí se stalo vystoupení odborníka na etiketu Ladislava Špačka, který nikdy nezklame a pár vět kolegy Mašína v panelové diskusi.  Jako jediný z účastníků diskuse nemlel obecné pravdy, ale snažil se být věcný a konkrétní. Konference je pořádána pod záštitou MMR (nikoliv M&M, ale Ministerstva pro místní rozvoj) a Asociace realitních kanceláří. Můžeme ho tedy brát jako ten nejrelevantnější odraz širokého realitního trhu u nás. Jestliže jsou makléři malých garážovek, regionálních nebo i některých větších realitních kanceláří ochotni za vstupenku zaplatit  1210 – 2420 korun, znamená to, že nemají srovnání nebo možnost zajít si pro informace kamkoliv jinam. Za to si mohli vyslechnout prezentaci manažera předního realitního serveru, který prý za 160 tisíc zařídí display reklamu pro 6 milionů návštěvníků. Místo podání užitečných informací to spíše zavání snahou, jak z kapsy realitky dostat další peníze za, pro mě nesmyslné, rádoby služby.

Prosinec

Užijte si krásné Vánoce a do Nového roku vše nej! Máme Vás rádi.

Ondra, Kuba a Radim!