Týdenní zprávy z IQ / 45

Týdenní zprávy z IQ / 45

 

Dobrý den, vítám Vás u mého letos posledního zamyšlení. Příští týden je na řadě kolega a 25. prosince Vám dáme svátek. Aspoň dva 🙂 

V neděli to budou přesně čtyři roky, kdy jsem se ve špindlerovském Silver Rocku definitivně rozhodnul vstoupit se svým týmem do Reality IQ. Velkou roli v mém přestupu hrál Jakub Parák, který mě doslova ukecal a musel mi závazně slíbit asi 10 podmínek, přes které doslova nejede vlak. Všechny už splnil.

 

Leadership

Po počátečním boomu otevírání poboček v letech 2014 a 2015 jsme s Kubou intenzivně přemýšleli, jak povzbudit naše schopné makléře k budování vlastního týmu a otevírání poboček. Cítili jsme, že o tom někteří sice šeptem mluví, ale nemají se pořádně k akci. Vedení lidí se jako předmět ve škole neučí a ve firemních školeních na něj zbyl prostor jen dvě hodiny na Obchodních dovednostech. To nám přišlo málo na předávání našich mnohaletých zkušeností. V jeden z kreativních dnů nás napadla myšlenka pravidelného kurzu Leadership zaměřeného na vyhledání nových tahounů oranžové armády.

V polovině loňského roku jsme spustili první kurz kombinující formu webinářů, osobních setkání a online konfrontace v uzavřené facebookové skupině. Dokončilo jej jedenáct lidí, z nichž tři vedou naše pobočky a další tři dokázali otevřít IQ point.

Letošní pokračování s novými účastníky jsme natáhli na deset měsíců. Líbilo se mi pozorovat, jak se skupina formovala a postupně navzájem podporovala. Chuť po informacích a vytrvalost charakterizuje konečných devět absolventů, z toho dva v průběhu roku nově jmenovaní vedoucí poboček a dalších pět vedoucích IQ pointů. Stanou se oni budoucími lídry firmy? A co Vy ostatní, přihlásíte se příští rok? Třeba i Vás osloví jeden z cílů školení: “Pomoci ostatním lidem kolem sebe uvěřit, že mohou dělat věci, o kterých si mysleli, že na ně nemají.”

#Leadership2017 #NašeBudoucíStars #MakeItPossible

 

Služba roku 2020

Před časem jsme představili naší vizi Služba roku 2020, alias “Desatero” reprezentované animovanou postavičkou pana House. Pátráte v paměti? Přeci na Vás vyskakuje při každém přihlášení do IQ portálu a navíc by mělo viset na jedné ze zdí Vaší pobočky. Hned v prvním bodu Mr. House říká, že jsme první volbou klienta i makléře. Tvrdíme, že od nás zákazník musí dostat tu nejkvalitnější službu.

V úterý mi letěl tep prudce nahoru, když jsem si vyslechl příběh jednoho z našich zákazníků. Kupec vietnamské národnosti si v pátek rezervoval byt a uhradil nemalou zálohu. Přes víkend si koupi rozmyslel, protože mu ji rodina rozmluvila. Asi špatná karma. Pán volal makléřce, že od rezervace odstupuje a je si vědom, že o peníze přijde. Kolegyně se radila se svým nadřízeným. Ten jí potvrdil, že pokud klient počítá s “propadnutím” celé zálohy, tak ať s ním uzavře dohodu o ukončení RS.

Přijde Vám to jako služba roku 2020? S obchodem nevznikly prakticky žádné náklady, nedošlo ani k zadání právního servisu. Dalo by se polemizovat o ponechání si částky na úhradu nákladů v řádu 20 – 30 procent z přijaté částky. Po mé osobní důrazné intervenci klient ještě v ten samý den odpoledne podepsal novou dohodu o ukončení, která anulovala tu původní. Dle nové verze nám již celá rezervace nenáleží jako pokuta, ale polovina z ní byla klientovi vrácena. Reakce klienta značila, že s námi bude nemovitost shánět dál. Snad sežene tu s dobrou karmou. Ta naše zůstala zachována.

#SlužbaRoku2020 #KarmaJeZdarma

 

Bitva o makléře měsíce

Když už jsme u té karmy, tak ta chtěla, ať oficiálně uzavřeme počítání do soutěže v čase 22:45 v neděli 5. prosince. Všichni manažeři i vedoucí poboček vědí, jaká jsou pravidla pro nahrávání dokumentů a vkládání do uzávěrek. V období posledních dní uzávěrky jsme obzvláště citliví a obezřetní, aby nějaká částka nenaskočila v 23:59 posledního dne a nezvrátila pořadí soutěže o nejlepšího makléře či pobočku. O nejlepší pobočce listopadu nebyl nejmenší pochyb, neboť sportsmeni z Liberce a IQ pointu Nového Boru řádně finišovali na Filipíny a pokořili tak pobočkový rekord.

Vítězem pravidelného měsíčního klání se nakonec nestal nikdo, kdo by prodal nemovitost s velkou provizí. V popředí se usadila trojice Tomáš Horák, Zlata Spoustová a Marek Calábek, účastníci letošního zájezdu na Kubu. Všichni měli obrat přes 300 tisíc a složených pět, šest či dokonce deset rezervací. Vítězem se nakonec stal Marek, který letos tolik úspěchů nepobral a jehož výsledek zdvojnásobil dosavadní produkci tento rok. Ostravský milovník dobrého jídla a veteránů na čtyřech kolech tak na chvíli může vyměnit žlutého fiátka (účinkujícího ve videu pozvánky na Narozeninovou párty) za modernu robustního Kodiaqa.

Tři nejlepší makléři a miliónová pobočka zároveň obdrží týdenní zobrazení na pozici Specialista regionu na serveru reality iDNES.cz!

#Milionáři #zChatrče #VlastněZeSeveru

 

Přeji Vám úspěšný týden!

Ondřej Mašín, výkonný ředitel