Týdenní zprávy z IQ / 44 - Budiq

Týdenní zprávy z IQ / 44

Čtyřiačtyřicáté povídání o událostech minulého týdne nemůžu začít jinak, než zmínkou adventní neděle. Televize, rádia a sociální sítě jsou plné rozsvěcování vánočních stromečků, zahájování vánočních trhů a zapalování adventních věnců. Radost v očích dětí z blikajících světýlek rychle střídá nejistota z mikulášské besídky, jestli si je náhodou čert neodnese v pytli do pekla.


Filipíny

Nikoliv do pekla, ale rovněž za velkým teplem, v březnu odletí další dovolenkáři. Minulý týden si místo v letadle zajistili Pepa Škopek, Zdeněk Šmejkal a Petr Jindřich. Skvělý výkon pánové, velká gratulace. Začíná to vypadat, že kvůli naší posádce budou muset aerolinky trošku přifouknout letadlo, vždyť výherců už je 24 a první čtyři splnili podmínku na dva poukazy. Zatím suverénním lídrem našeho pelotonu je Honza Verner, který tento týden pokořil hranici dvou miliónů bez DPH. Před všemi smekám.Direkt

Martin Frízel s Romanem Kotkem natočili nový díl webináře “Direkt”, tentokrát na téma Motivace. Video má ve skupině zatím rekordní počet shlédnutí, pokud jste si jej ještě nestihli pustit, tak zde najdete odkaz.


Vánoční večírky

Ze všech koutů republiky za mnou putují první pozvánky na vánoční besídky a večírky. Věřím, že na pobočkách společně oslavíte svátky klidu a pohody a důstojně se rozloučíte s minulým rokem, i když finiš prosince a tím pádem Vaše lednová výplata bude tvořena samozřejmě i po Štědrém večeru.

Vánoční večírek je sešlost bujará, veselá a na tvorbu vánočního punče se alkoholem rozhodně nešetří. Až druhý den ráno usednete za volant svého vozu (pokud budete muset) mějte na paměti, že v naší zemi je nulová tolerance alkoholu za volantem. Pokud by se nedejbože, klidně i ne Vaší vinou, stala nehoda, pojišťovna nejen, že neproplatí jakoukoliv škodu, ale automaticky dává na řidiče, který řídí vozidlo v podnapilém stavu, trestní oznámení. Pokud chcete mít jistotu, že můžete usednout za volant, pořiďte si kvalitní alkohol tester. Doporučuji tento model. Na poslední akci, které jsem se zúčastnil, otevřel oči hned několika řidičům, kteří postupně nafoukali (0,54‰, 0.37‰, 1,17‰, 1,84‰, 0,17‰). Přitom i ta nejnižší naměřená hodnota znamená ztrátu řidičského oprávnění a v případě nehody velikánské komplikace.


Prezentace 3. tisíciletí

Jelikož jsem se narodil v naší krásné vlasti, měl bych být dle předpokladů bytostí závistivou. V minulém týdnu bych pak záviděl Martinu Frízelovi, kterému Tomáš Franc vytvořil naprosto špičkovou foto prezentaci bytu. Tomáš je náš nový kolega, donedávna oblékající “dres jiné stáje”. Jeho příspěvek můžete najít na FB stránkách skupiny DIREKT. Posuďte sami, zda jeho práce je dokonalá a pakliže nemáte rádi lidi, kteří umí něco víc, asi ho budete nesnášet 🙂

 

Přeji Vám krásný týden a spoustu sil do finiše.

Jakub Parák, obchodní ředitel