Tomáš Salák - makléř Reality IQ za září 2017

Tomáš Salák

rozhovor s makléřem

Tomáši, v září jste se ocitl na prvním místě na stupních vítězů v RIQ. Jak jste tohoto úspěchu dosáhl?

S manželkou jsme chtěli využít letní firemní soutěže a pracovali na plné obrátky. Prázdniny byly pro nás zpočátku zakleté. Nic se nedařilo. Vydrželi jsme však a výsledky se projevily v září, kdy se nám povedlo snad vše, na co jsme sáhli. Prodali jsme zpočátku předražený byt 1+kk, dále byt 2+1, garáž a rodinný dům. Tím se nám přiblížil druhý lístek na Filipíny a již tento měsíc máme dvě další rezervace.


…To zní, jako byste měl plán, jak vyhrát.

Výhru jsem si pojistil rezervací bytu a expresní platbou poslední den uzávěrky, takže jsem své prvenství očekával. To mne těší, ale nejsem na druhou stranu člověk, který by pracoval jen pro “zdvihání pohárů nad hlavu”. Práce makléře mě baví a když přijde nějaký úspěch, je to bonus navíc.


Z firemních dovolených jste zažil pobyt s RIQ v Thajsku, loni vám utekl zájezd Kubu, ovšem letos máte skoro v kapse dva poukazy na Filipíny. Co se Vám vybaví, když se řekne firemní dovolená?

Relaxace, dobrá parta a krásné zážitky. Ta Kuba loni mne moc mrzela, proto jsme si doma řekli, že si Filipíny již nenecháme utéct, a makali na tom již od ledna.


Prozradil jste, že spolupracujete s manželkou. Jak takové rodinně-pracovní partnerství vypadá?

Máme práci rozdělenou. Manželka pracuje na počítači, zpracovává monitoring a domlouvá schůzky a já potom celý obchod zprocesuji. Velkou výhodou je naše vzájemná zastupitelnost. Když je třeba, jdeme každý na prohlídku jiné nemovitosti, nebo si domluvíme prohlídky jedné nemovitosti po půl hodině a klienty si střídáme. Kolikrát se nám sejdou i tři najednou, ale nemovitost se potom prodává sama. Většinou hned na místě, nebo po prohlídce. Velmi důležité je si s prodávajícími domluvit vše dopředu, včetně případné slevy. I proto práci ve dvou doporučuji. Když si vyberete dobrého parťáka, vše je jednodušší a mnohem více Vás to baví.

Máte také svůj pracovní vzor? Někoho, kdo Vás dál posouvá?

Pro ten nemusím chodit daleko, je jím náš vedoucí pobočky Jan Verner. Právě díky jeho přístupu k lidem jsem začal v Reality IQ pracovat. Honza je příkladem vedoucího na svém místě. Vždy podrží své lidi, v každé situaci a přitom je nepopohání zbytečně k práci za každou cenu. I proto jsme letos zase nejlepší firemní pobočka. Co je ale hlavní, panuje u nás velmi přátelská a pohodová atmosféra, a proto je pro nás radost spolu pracovat.

 

Jak jste v naší branži začínal a jaké máte další ambice?

K realitám mne přivedla právě moje manželka. Nás oba pak přímo do RIQ přivedla její bývalá kolegyně. Začátky v této branži byly pozvolné a pohodové, protože jsem ze začátku koukal manželce pod ruce a pomáhal. Postupně mne to však zcela pohltilo a já věděl, že to je práce, která mne baví a kterou chci dělat na 100 %. Dával jsem si pak dílčí cíle. Nyní si chci vybudovat stabilní tým lidí a pak se uvidí, co přinese čas. K dalším metám člověk potřebuje dozrát a já zatím zraju. 🙂