Petra Röderová - Budiq

Petra Röderová

rozhovor s makléřem

Petro, gratuluji k získání titulu pro nejlepšího makléře měsíce. Letos se Vám to povedlo již podruhé.

Děkuji. Mám velkou radost, že jsem dokázala toto ocenění získat dvakrát během jednoho roku. Ale větší mi dělá pocit, že ode mě vždy zákazníci odcházeli spokojení.


V dubnu jste prodala velkou stavební parcelu u Olomouce. Co se Vám zadařilo tentokrát?

Opět se jednalo o velký pozemek. Měl více než 3 hektary. Prodávala jsem komerční parcelu v zóně hromadného bydlení v Hranicích a jejím kupcem se nakonec stalo přímo město Hranice.


Málokomu se podaří prodat dvakrát za rok větší nemovitost. Jak to děláte?

Víte, já mám i pocit, že ani běžné nemovitosti neprodávám. Do rukou se mi dostanou spíše ty “problémové”. Buď zadlužené nebo ty, co potřebují třeba pomoct s kolaudací, kterou následně zařizujeme. Zmiňované pozemky byly v pořádku, ale i přesto mi celá realizace trvala několik měsíců.

 

petra

 

Možná ne všichni v Reality IQ vědí, že jste dlouho žila v zahraničí. Prozraďte nám o tom něco víc.

Žila jsem skoro 14 let ve Spojených státech, konkrétně v Chicagu. Nejdříve jsem tam pracovala jako au-pair. Starala jsem se jedné rodině o děti, jejichž otec byl znalcem nemovitostí. Jelikož jsem byla akční a patrně ve mě viděl potenciál, dostala jsem nabídku ke spolupráci. Díky němu jsem se začala zajímat o realitní obor.

 

Mohla byste porovnat život u nás a v Americe?

Amerika je oproti Česku v lecčem rozdílná, hlavně v mentalitě lidí. Je to země velkých možností, kde se mladým a ambiciozním lidem dostane spoustu prostoru, ale všechno má své mouchy. Jsem šťastná, že jsem zpátky doma.

 

Kolega Jan Verner na Vás nedávno prozradil, že studujete vysokou školu. Jaký obor?

Ano, je to tak. Momentálně dokončuji studium na Vysoké škole báňské v Ostravě obor Odhadce nemovitostí.

 

Jak trávíte volný čas?

Volný čas je něco, čeho je vždy málo, a proto ho nejraději trávím se svými přáteli a blízkými. Nově jsem si pořídila chalupu, kam si ráda utíkám pravidelně odpočinout.

 

Můžu se Vás zeptat na více soukromou otázku? Když jste takto úspěšná a daří se Vám, tak si určitě dokážete přijít na velmi zajímavou odměnu. Jak s penězi hospodaříte?

Vše si dopředu systematicky plánuji. Nejen, které nemovitosti prodám, čemu se budu věnovat, ale i své příjmy a výdaje, takže mě většinou nic nemůže zaskočit. Mým aktuálním cílem je dosáhnout i na druhý poukaz ve firemní soutěži o dovolenou na Filipínách.

 

petra

 

Petro, děkujeme za rozhovor a přejeme, ať se Vám daří Vaše cíle plnit.