Marek Calábek - Budiq

Marek Calábek

rozhovor s makléřem

Marku, můžeš se pyšnit oceněním makléře měsíce listopadu. Co mělo na Tvém výsledku podíl?

V listopadu se mi sešly najednou čtyři rezervace na pozemek a jedna na garáž. Jsem rád, že se to podařilo. Zrovna v tomto měsíci slavím narozeniny. Byl to krásný dárek.

Co musí podle Tebe realitní makléř umět pro to, aby uspěl ve své profesi? Jaké vlastnosti musí mít?

Dobrý makléř musí umět vyhledat příležitosti. A hlavně se hned nevzdávat. Prodej vyžaduje trpělivost, jelikož to většinou bývá běh na delší trať. Trpělivost se někdy vyplatí i s klienty.

Bez čeho bys ses při své práci neobešel?

Svou práci bych si teď nedokázal představit bez Reality IQ.

Život ale není jen o práci. Co Tvůj volný čas? Jak udržuješ rovnováhu mezi prací a soukromím?

Těžko. 😀 Práce mám neustále dost, ale přesto se mi vždy podaří najít si chvíli na svou rodinu a záliby. Nejraději trávím čas turistikou po českých horách, hlavně po Beskydech, kde jsem si našel oblíbené trasy.

Ví se o Tobě, že jsi milovník Itálie a dobrého jídla. Můžeš nám dát tip na nějakou dobrou restauraci, kterou jsi v poslední době navštívil?

Itálii jsem navštívil už několikrát a s chutí se tam vracím. Je to velká země a stále mám co objevovat. V Ostravě jsem narazil na jednu italskou restauraci s názvem Restaurace 49, kterou mohu vřele doporučit. Nejen, že tam skvěle vaří, ale i prostředí a personál je neskutečně příjemný.

Další tvojí vášní jsou veteráni, kolik už jich máš a jaké?

Má láska k veteránům úzce souvisí s Itálii. Zajímají mě především menší italské vozy. Nejnovější přírůstek jste mohli zaznamenat ve videu #5letsRIQ. Zatím mám čtyři, do budoucna doufám, že se má sbírka ještě rozroste.