Jaké bylo Setkání Makléřů? - Budiq

Jaké bylo Setkání Makléřů?

19. září se v prostorech hotelu Jezerka v Seči uskutečnilo druhé otevřené Setkání Makléřů. Na 12 zajímavých přednášek v celkem dvou sálech přilákalo více než 210 účastníků z řad realitních makléřů, finančních poradců, i dalších oborů.

Generálním partnerem akce byla společnost Reality IQ, hlavní partneři Chytrý Honza a ČSOB a mediální partnery reality iDNES, Real City, České reality. V průběhu setkání měli účastníci možnost prohlédnout vystavené vozy Škoda Octavia RS, Superb a Kodiaq, dalšího partnera akce, CB Auto.

Velký sál byl zaměřen produktově a prostor zde dostali zástupci partnerů akce – ČSOB, reality iDNES, Chytrý Honza, Reality IQ a také advokátní kanceláře Dohnal Pertot Slanina, kteří seznámili posluchače s novinkami, které jimi zastupované společnosti nabízejí.

V kongresovém sále se mohli posluchači těšit na několik velmi zajímavých hostů z různých oborů. Jako první se zde představil Miroslav Jonáš, privátní realitní investor, který hovořil na aktuální téma Jak obchodovat s nemovitostmi postiženými exekucí či insolvencí. Po něm vystoupil ředitelé ostravské pobočky České národní banky, Ilja Skaunic, s přehledem možností úschov, kupní ceny a daňové problematiky. Obědová pauza posunula navazující přednášky směrem ke gastronomii. Po ní totiž vystoupil Ivo Gondek, zakladatel společnosti Ollies, která je, především v ostravském regionu, známá svými dortíky, snídaněmi, či chutnými zmrzlinami. Pan Gondek otevřeně popsal svůj příběh, kdy doslova 16 x začínal podnikat a neuspěl a vyšlo mu to až na sedmnáctý pokus. Přítomné posluchače strhl svým podnikatelským zápalem i odhodlaností se nevzdávat. Poté přišla na řadu Margit Slimáková, odbornice na zdravou výživu a zdravotní prevenci, která velmi zajímavou formou doslova zbourala mýty o zdravé výživě. Napětí v sále vzrostlo s příchodem známého školitele Ivo Tomana a jeho přednáškou Sebemanipulace k úspěchu. Ivo Toman se narodil s Touretteovým syndromem a přesto je velmi úspěšným školitelem a autorem několika knih. Jeho povídání se setkalo s velkým zájmem, což se projevilo i zájmem o koupi jeho knih přímo na místě u připraveného promo stánku. Jako poslední přišel na řadu známý český chirurg a účastník projektu Lékaři bez hranic, Tomáš Šebek. Tomáš absolvoval řadu misí, například v Haiti, Afghánistánu či Jižním Sudánů a jeho vyprávění o tom, co na těchto misích zažil a jak místní lékaři léčí a pomáhají potřebným, bylo velmi poutavé.

Generální partner akce, Reality IQ, a také účastníci v sále po vyslechnutí přednášky podpořili projekt Lékaři bez hranic vybranými 15.000 korunami.

V závěrečné části setkání přišla řada na ocenění nejlepších hypotéčních specialistů, makléřů a poboček Reality IQ a také výherců letní soutěže o ceny. Na pódium vystoupalo celkem 68 lidí, kteří si převzali nejrůznější ocenění a hodnotné ceny v podobě iPhonů, televizí, notebooků, fotoaparátů či poukazů na zájezdy.

Celé Setkání Makléřů se neslo v přátelském duchu a pohodové atmosféře. Organizátoři nasadili laťku vysoko, ovšem, jak nám prozradili, neusínají na vavřínech a již nyní přemýšlejí, jaké osobnosti pozvou na další ročník v září 2018.